YouTube
נווטו אלינוצרו קשרצפו בסרטון

תכנון מקצועי לצד עיצוב חדשני ומעורר השראה

משרדים מעוצבים הם חללים אשר הושקעו בהם מחשבה, אנרגיות, זמן ולא מעט כסף. לפיכך, אין הרבה מקום לטעויות. עיצוב משרדים הנעשה באופן מקצועי ו"לפי הספר" לא בהכרח גורע מן היצירתיות והחדשנות. סביבת העבודה יכולה להיות בהחלט מעוררת השראה, מעוצבת בקפידה ומשרה אווירה ורושם שנבחרו מבעוד מועד, כאשר כל האלמנטים והצבעים בה נועדו להעצים את הרושם הזה. 

עיצוב משרדים מקצועי 

תכנון מקצועי לצד עיצוב חדשני ומעורר השראהתדמית של עסק היא עניין מתוכנן, מנוהל ומוכוון, כאשר העיצוב של המשרד גם כן לוקח בה חלק חשוב. תכנון סביבת עבודה מקצועי הוא כזה הלוקח בחשבון את אופי המשרד, את התרבות הארגונית המונהגת בו ואת התדמית אותה הוא מעוניין לשדר ואת חזון העסק, כאשר כל הפרמטרים האלה באים לידי ביטוי בעיצוב. כך למשל תדמית קלאסית ורצינית הנועדה לשדר יציבות, תגובה בבחירת צבעים חמים וטבעיים, בעיצוב בקו אלגנטי ובהטמעת ערכים של ניסיון, אמינות ויוקרה. תדמית צעירה ודינאמית תאופיין בעיצוב צבעוני יותר, לא סימטרי, עכשווי ובעל זרימה וגמישות המאפיינים "חשיבה מחוץ לקופסא" תוך שימוש בחומרים הנכונים. חשוב להבין כי עיצוב משרדים אינו רק חלל עם תמונות יפות או רהיטים איכותיים. על מנת להשיג רושם אמיתי, על חלקים החלל השונים לשדר מסרים שונים למבקרים, לפיכך תהליך תכנון סביבת עבודה יכלול כל מרחב וחלל בתוך המשרד - החל מהכניסה, דרך חדר הישיבות, אזורים פרטיים וציבוריים ועד המטבח מעוצב.

עיצוב חדשני ויצירתי כמפתח להצלחה

משרדים מעוצבים ישדרו את התדמית אותם הם מבקשים ליצור, הן כלפי פנים והן כלפי חוץ. העובדים יהנו להגיע לסביבת העבודה הנעימה להם ובאותו אופן הלקוחות והמבקרים בבית העסק יעדיפו לקשור קשרים עם חברות בעלי משרדים מעוצבים המעניקים רושם של חדשנות, יצירתיות והשקעה. המשרד המעוצב מעורר תחושת הצלחה ומגביר את הרצון לקחת חלק - אם בתור עובד בתוך העסק ועם בשיתופי פעולה עסקיים. 

עיצוב המשרד נעשה בשיתוף עם בעל העסק ותכליתו הינה ויזואלית ופונקציונלית גם יחד. עיצוב מקצועי וחדשני יתאפיין בשימוש במשאבים טבעיים כמו אור השמש, באזורי עבודה פונקציונליים אך גם כאלו המגבירים את הפרודוקטיביות, באיזורים משותפים להגברת האינטראקציה בין העובדים ועידוד שיתוף הפעולה, במטבחים ומסדרונות נעימים יותר ובאופן כללי בסביבת עבודה השומרת על עובדיה יעילים לאורך זמן. בנוסף, עיצוב משרדים מקצועי מודרני ישים דגש גם על תשתית התקשורת, תשתית המחשוב, עיצוב התאורה והחשמל החכם בעסק, כמו גם בטכנולוגיות המתקדמות הקיימות כיום כמו מסכים, מערכות הגברה או הקרנה שונות וכדומה. 

עיצוב מעורר השראה 

לטוב או רע, לרובנו מקום העבודה משמש כבית שני. אנחנו מבלים בו שעות ארוכות, אוכלים בו מספר ארוחות במהלך היום וקושרים קשרים חברתיים במסדרונות ובחדרי הישיבות. מכאן שתכנון סביבת עבודה מעוררת השראה בהכרח תגרום לנו לעבוד טוב יותר, וחברות וארגונים משקיעים בכך משאבים רבים. אין ספק כי תכנון סביבת עבודה בדרך נכונה המאפשרת שילוב בין חלל אישי לחלל שיתופי לצורך סיעור מוחות עשויה לקדם משמעותית את הפרודוקטיביות והיעילות של העובדים ולתרום למינוף והתקדמות הארגון. אחד האלמנטים המודרנים ליצירת שיתופיות וסביבה יצירתית ומעוררת השראה הוא סגנון ה-Open Space המאפשר עבודה בחללים פתוחים וגדולים כדי לעודד אינטראקציה.


תכנון מקצועי לצד עיצוב חדשני ומעורר השראה
דורג על ידי אלעד פלד
5

 


זכויות יוצרים

אתר michaelo.co.il הינו בעל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר, ובאתרים הנלווים אליו באופן בלעדי.
במסגרת זכויות היוצרים והקניין הרוחני נכללים בין היתר, עיצובו הגראפי של האתר, מבנה האתר,
מרכיביו הצורניים והמהותיים של האתר, הטקסטים המופיעים בו, וכן קבצים ויישומים מכל סוג ומין שהוא.
חל איסור מוחלט על העתקה, הפצה, הצגה, פרסום או העברה של הנ"ל או חלק מהם,
אלא אם ניתנה לכך הסכמת אתר michaelo.co.il מראש ובכתב.

יצירת קשר

כתובת:  גלגלי הפלדה 16, הרצליה פיתוח

טל': 09-9506703  |  פקס: 09-7683322

דואר אלקטרוני:    info@michaelo.co.il