YouTube
נווטו אלינוצרו קשרצפו בסרטון

מטבח כפרי בצבע שמנת – כמה יתרונות שחשוב להכיר לפני שמעצבים מחדש את המטבח

אומרים על המטבח שהוא החדר המרכזי של הבית. שם אתם נפגשים לארוחות משפחתיות, אולי יושבים עם חבר או חברה על כוס קפה. מי שאוהבים לבשל נהנים משעות רבות של יצירתיות במטבח הביתי, ולפעמים, זה אפילו מהמרחבים המעוצבים הראשונים הנחשפים לעיניו של כל מי שנכנס אליכם הביתה.

איך מעצבים מרחב חשוב כל כך?

טרנדים עיצוביים שונים, החל ממטבח כפרי אירופאי ואורגאני וכלה במטבח מודרני, מודולארי ומתכתי, התפרסמו בשנים האחרונות, אבל מטבח כפרי שמנת, במראה קלאסי ומואר, נשאר במעלה הרשימה של עיצובים אהובים למטבח, ובמאמר הזה ננסה להבין מה סוד הקסם שלו.

מתי מטבח כפרי הוא העיצוב שאתם מחפשים?

יש המון סגנונות לעיצוב מטבח. אתם יכולים ללכת על עיצוב מודרני במראה ישר ונטול מאניירות, עם שימוש בחומרים נוחים לניקוי כמו גימורים מבריקים וחלקים ותאורה בהתאם. אתם יכולים ללכת על מטבח נוסטלגי, בסגנון המטבחים הישראלים של שנות השבעים או השמונים, במראה נוסטלגי וצבעים אופייניים.

אחד העיצובים העל זמניים הוא המטבח הכפרי. מטבח כפרי הוא בדרך כלל מטבח שמספק מראה אורגני ועשוי חומרים כמו ירוק MDF (עץ תעשייתי), עץ מלא, זכוכית ועוד. בעיצוב מטבח כפרי "הארד קור", המראה המתקבל הוא לעיתים מעוצב במעין אורגניות חיננית, כבד ועמוס כלי עבודה, עם פחות גופי תאורה מובנים. היום, מעצבי מטבח מקצועיים הביאו את עיצוב המטבח הכפרי אל רוחות העיצוב המתאים למאה ה – 21, ואתם יכולים לקבל מטבח כפרי מעוצב, מרהיב, עדין ויפהפה, ששומר גם על הצביון הכפרי, המשפחתי, כמעט עם הריח הזה של סירים על האש – לצד מטבח סופר פונקציונאלי, נוח לשימוש גם למבשלים וגם לאוכלים.

למה דווקא מטבח כפרי שמנת?

אם אנחנו בודקים את ההיסטוריה של עיצוב המטבחים הכפריים ,אנחנו מגלים שהצבע השולט בכזה מטבח הוא צבע העץ. הכלים, האביזרים והרהיטים המשמשים את המטבח הם בדרך כלל גסים וגדולי מידות וזה באמת מתאים בעיקר למי שכמעט ואין להם הגבלה של מקום בעיצוב המטבח. במטבחים הישראלים, שהם בדרך כלל גם מוגבלים בשטח וגם מוגבלים בכמות אור היום החודר דרך חלון אחד בדרך כלל בשטח המטבח, כל הרעיון של מטבח כפרי מעוצב קיבל טוויסטים מקומיים חדשים, כשאחד מהבולטים שבהם הוא מטבח כפרי בצבע שמנת.

בניגוד לצבעי העץ הכהים והאטומים של המטבחים הכפריים האותנטיים, מטבח כפרי שמנת הוא מטבח במראה פחות גולמי בדרך כלל, ויותר מהוקצע, והוא צבוע בצבע בהיר שיש לו ניחוח אורגני, לבן צהבהב קרמי חמים ומלטף. מטבח כפרי שמנת מגיע בצבעים מונוכרומטיים או בשילוב של עוד צבע או שניים כשהצבע הדומיננטי הוא צבע השמנת הבהיר והחמים.

מטבח בצבע שמנת נראה מואר יותר, גם כששטח המטבח הוא קטן יותר וגם כשהריהוט במטבח ( המדפים, האביזרים, משטחי העבודה וכדומה) הם מאסיביים. גם כשיש לכם חלון אחד ואפילו אם הוא פונה מזרחה, למשל, ומציע שפע של אור רק בשעות הבוקר – מטבח כפרי בצבע שמנת נראה תמיד מואר, גם בלי אור שמש ישיר.

עם או בלי אי?

אחד האלמנטים שמוסיפים המון במטבח כפרי (בכל צבע), הוא האי הממוקם באמצע המטבח. שילוב של אי במטבח הוא פתרון פונקציונאלי נהדר להגדלת שטחי אחסון, ליצירת מרחב אכילה קטן שמתאים לארוחות קטנות, ולהוספת שטח עבודה. במטבחים הכפריים של פעם, כמו גם במטבחים כפריים מעוצבים עם שילוב של אותנטיות ונגיעות מודרניות, מעל האי תלוי מתקן לתליית כלי ששת, שעשויים בדרך כלל מברזל ומוסיפים גם הם למראה האופייני. במטבחים גדולים אפשר להוסיף אי מרווח עם מרחב אכילה ושטחי אחסון, במטסחים צנועים יותר אפשר לא פעם להוסיף אי קטן שמוסיף גם לעיצוב, גם לאווירה וגם לפונקציונאליות. יש מטבחים שבשל הגודל שלהם העיצוב הוא פונקציונאלי ואסתטי יותר ללא אי.

כמה עולה מטבח כפרי שמנת?

סדרי הגודל של מחירים למטבחים מעוצבים אישית משתנים מאוד לפי שטח המטבח, האלמנטים המעוצבים וחומרי הגלם שבהם ייעשה שימוש. לעיתים קרובות בעיצוב אישי של מטבח שיהיה המטבח המושלם עבורכם, קל להתאים את התכנון לתקציב אופטימאלי באמצעות בחירה חכמה של פתרונות פונקציונאליים ועיצוביים.

אל תשכחו: עיצוב מטבח הוא פינוק שאנחנו מרשים לעצמנו בדרך כלל לעיתים רחוקות. זה הזמן לעצב את המטבח באופן שיאפשר לכם להשתמש במרחב בצורה הכי יעילה, נעימה ומשפחתית. היוועצו במעצבי מטבחים מקצועיים, שלבו פתרונות אחסון שיהפכו מגבלות ליתרונות במטבח שלכם, ודעו שאתם מקבלים מטבח בעיצוב שיהיה בדיוק לשביעות רצונכם, ובאיכות שתשרת אתכם למשך שנים רבות.

זכויות יוצרים

אתר michaelo.co.il הינו בעל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר, ובאתרים הנלווים אליו באופן בלעדי.
במסגרת זכויות היוצרים והקניין הרוחני נכללים בין היתר, עיצובו הגראפי של האתר, מבנה האתר,
מרכיביו הצורניים והמהותיים של האתר, הטקסטים המופיעים בו, וכן קבצים ויישומים מכל סוג ומין שהוא.
חל איסור מוחלט על העתקה, הפצה, הצגה, פרסום או העברה של הנ"ל או חלק מהם,
אלא אם ניתנה לכך הסכמת אתר michaelo.co.il מראש ובכתב.

יצירת קשר

כתובת:  גלגלי הפלדה 16, הרצליה פיתוח

טל': 09-9506703  |  פקס: 09-7683322

דואר אלקטרוני:    info@michaelo.co.il