YouTube
נווטו אלינוצרו קשרצפו בסרטון

מכינים את המטבח לראש השנה


ראש השנה בפתח, והצורך לחדש את המטבח בוער בעצמותיהם של אלו, שרואים בו לא רק מקור להכנת מזון, אלא מזור לנפש ומרחב ליצירה. כשחושבים על מטבח, שכולו חגיגה, מיד חושבים על מטבח לבן. אבל המילה האחרונה בתחום המטבחים היא דווקא בגוון המנוגד. מהם היתרונות של מטבחים שחורים? ואיך הם משתלבים בבתים המודרניים?

היתרון הראשון - מראה אלגנטי ויוקרתי.

הוא "יבלע" את החלל, וישפיע על כל האווירה בבית, הוא דומיננטי מדי, ואולי מתאים למרחב משלו, אלו רק חלק מהחששות, שמעלים אנשים, אשר מתלבטים לגבי מטבח שחור, כחלק מהרמונט לקראת השנה החדשה.
אבל הצבע השחור טומן בחובו גם אמירה אלגנטית מאוד, ומרעננת במיוחד. הוא מקושר ישירות ליוקרה ובשילוב הנכון של החיפויים והפרזול יעניק תוצאה, שקשה מאוד להעתיק ולחקות.

היתרון השני- קל מאוד לעדן אותו

מטבח שחור הוא אכן פריט דומיננטי מאוד בחלל, אבל בניגוד לצבעים עזים, השחור הוא גוון מונוכרומטי, ומשמש כרקע מוצלח מאוד, ולכן קל מאוד לעדן אותו. על ידי תאורה צהובה וחמה, על ידי שימוש בחומרים טבעיים כמו בעץ גולמי, עץ אגוז או עץ אורן, על ידי שילוב של ריהוט בטקסטורות שונות בהתאם לעיצוב הנבחר, ועל ידי הצבת אובייקט, ש"מתחרה" מולו כמו טפט או תמונה רחבת מימדים.
מעבר לכך, אם מאסתם במראה העיצובי, תמיד תוכלו להחליף אותו בסטיילינג אחר, וליהנות ממטבח, שתמיד שומר על מראה עדכני, מבלי לשבור קירות ולפרק רצפות.

היתרון השלישי- מתאים לכל סגנון עיצובי.

כשחושבים על מטבח בגוון כהה, מיד עולה הקונוטציה לעיצוב מודרני בקווים מינימליסטיים ומתוחכמים, אבל דווקא המטבחים הכפריים היפיפיים ביותר משתלבים נהדר עמו. גימור העץ בגוון המט, אשר פוגש עץ גולמי, ואביזרי פרזול בגווני הנחושת או הזהב רוז, מתקבלים נהדר על הרקע הכהה, ויוצרים תוצאה, שקשה להישאר אדישים אליה.

היתרון הרביעי- השהייה במטבח

תחושת השהייה במרחב משאירה רושם של מקצועיות ופרקטיות. לכל דבר יש מקום, ואין הסחות דעת. נראה כי הגוון הזה, פשוט ממקד לעשייה נכונה, ותורם לרצון לשמור על מרחב נקי ומסודר.

היתרון החמישי- כי זה פשוט יפה וקל לתחזוקה

אסתטיקה היא פילוסופיית היופי, ולגבי מטבחים יש קונצנזוס ברור ביותר. הם יפים, מרשימים, ומשאירים את הרושם הנכון. קשה לטעות בהם, קל לעדן אותם, ולא פחות חשוב קל לתחזק אותם.

איך ישתלב מטבח שחור בבתים המודרניים?

כפי שכבר נאמר, מטבחים שחורים הם המילה האחרונה בתחום העיצוב, ונראה כי לא מדובר בטרנד חולף, הם יהוו מעטפת נהדרת למרחב הבישול, גם אם נמצא בחלל המשותף של הבית. הם מגדירים אותו, ונותנים לו עומק. ניתן לשלב אותם בכל סגנון עיצובי, שבחרתם לבית שלכם, וניתן להמשיך את הקו שלהם באמצעות פריטי ריהוט וטקסטיל, שתשלבו במרחב.

מטבחים שחורים

זכויות יוצרים

אתר michaelo.co.il הינו בעל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר, ובאתרים הנלווים אליו באופן בלעדי.
במסגרת זכויות היוצרים והקניין הרוחני נכללים בין היתר, עיצובו הגראפי של האתר, מבנה האתר,
מרכיביו הצורניים והמהותיים של האתר, הטקסטים המופיעים בו, וכן קבצים ויישומים מכל סוג ומין שהוא.
חל איסור מוחלט על העתקה, הפצה, הצגה, פרסום או העברה של הנ"ל או חלק מהם,
אלא אם ניתנה לכך הסכמת אתר michaelo.co.il מראש ובכתב.

יצירת קשר

כתובת:  גלגלי הפלדה 16, הרצליה פיתוח

טל': 09-9506703  |  פקס: 09-7683322

דואר אלקטרוני:    info@michaelo.co.il