YouTube
נווטו אלינוצרו קשרצפו בסרטון

שאלות שכדאי לשאול כשקונים מטבח חדש

בתכנון שיפוץ כללי או חלקי של הבית, תכנון המטבח החדש בבית הוא לרב החלק היקר יותר מתוך תקציב השיפוץ, אך גם זה שיקבע את הטון הכללי בבית. מטבחים הם מקום המפגש של המשפחה עם הקפה של הבוקר, בארוחת הצהריים עם הילדים, או כאשר המשפחה מתכנסת לארוחת הערב לאחר יום עמוס. לפני שאתם רוכשים מטבח חדש חשוב לשאול את עצמכם מספר שאלות על מנת לעצב את החלל החשוב הזה בצורה האידיאלית עבורכם. אספנו עבורכם את חמש השאלות החשובות שכדאי לשאול כאשר או מעצבים מטבחים מעוצבים.

למה ישמש המטבח החדש?

המטבח הוא חלק אינטגרלי מעיצוב הפנים, כאשר הפונקציונליות שלו משתנה בהתאם לצרכי השונים של כל בית. יש המשתמשים במטבח רק על מנת לבשל, והארוחות מוגשות על השולחן בסלון או בחדר נוסף המיועד לכך. אחרים משתמשים בחלל המטבח גם על מנת לסעוד בו, והוא כולל שולחן אוכל. בבתים מעוצבים רבים ניתן למצוא גם אזור מעוצב כבאר, או לחילופין פינת עבודה או לימודים המזכירה בית קפה מעוצב. לפני שאתם מתכננים את המטבח היוקרתי שלכם חשבו על השימוש המדויק שבני הבית עומדים לעשות בו.

מה החלל המוקדש למטבח?

כאשר מתכננים את המטבח לעיתים קיימים שיקולים הנובעים מגודל החלל המיועד לו. דירות רבות במרכז הארץ למשל הן קטנות מאד, ואז קיים אתגר נוסף לעיצוב מטבח קטן כאשר יש לדחוס את כלל הריהוט ואביזרי המטבח בהרמוניה תוך התחשבות במגבלת המקום. בחללים גדולים יותר יש להחליט האם מעוניינים לנצל את מרבית החלל לריהוט המטבח - כאשר לדוגמה ניתן להוסיף אי במרכזו המשמש כשטח אחסון נוסף, ובמקום אידיאלי לחיתוך ירקות או הכנת האוכל כאשר בן משפחה אחר מבשל על השיש. ניתן גם לשמור על המטבח כחלל פתוח, ולהצמיד את הריהוט לקירות בלבד, דבר המעניק תחושה אוורירית בבית.

כיצד מעוצב שאר הבית?

עיצוב המטבח תלוי במידה רבה בסגנון העיצוב של שאר החדרים בבית. אם הבית כולו מעוצב בסגנון מודרני מומלץ לעצב מטבח מודרני, המאופיין בקווים נקיים ואחידים, ובגוונים שונים לעתים של כל קיר . לעומת זאת, אם הבית מעוצב בצורה קלאסית יותר אפשר לבחור בעיצוב מטבח כפרי המתאפיין בארונות עץ שחלקם פתוחים או נראים לעין, ושילוב אלמנטים טבעיים כמו אבן טבעית, עץ ואלומיניום גם בשולחן האוכל. לפני שנגשים לעיצוב מטבח תמונות של שאר החדרים שכבר עוצבו מראש יוכלו לעזור, ומומלץ לשמור אותם אתכם בטלפון הנייד כאשר אתם עוברים בין אולמות התצוגה של ספקי המטבחים השונים. כך תוכלו להראות אותם ולקבל יעוץ מתאים באיזה מטבח כדאי לבחור.

מה הצבעים השולטים במטבח

על מנת לעצב את המטבח שלכם כך שיוכל לשמש לאורך זמן, כאשר צבעי הריהוט והאביזרים שאינם מוצמדים לקיר עשויים להשתנות לאורך השנים רבים בוחרים דווקא מטבח שחור או מטבח לבן. אם אתם רוצים לחזק את המטבח בעיצוב צבעוני יותר, מומלץ לשלב רק עוד גוון או צבע אחד בודד שישתלבו עם הצבעים הסולידיים על מנת שלא ליצור מראה מצועצע לחדר.

מה התקציב לעיצוב המטבח החדש?

רבים יבחרו בשאלה הזו כשאלה הראשונה. בתחום עיצוב הפנים כולו, קל וחומר כשמדובר בעיצוב אמבט או עיצוב מטבח מחיר השיפוץ תלוי באיכות החומרים שאתם מעוניינים לשלב, במותג שאתם בוחרים לרכוש ובשינויים שאתם מבצעים לעיצובים קיימים. מטבח מעוצב על בסיס מוצר קיים במרבית המקרים יעלה פחות משינויים בדגמים המוצעים לכם. נסו לענות על שאר השאלות קודם לכן, ואז למצוא את העיצוב המושלם המתאים לתקציב שלכם.

  • שאלות שכדאי לשאול כשקונים מטבח חדש

זכויות יוצרים

אתר michaelo.co.il הינו בעל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר, ובאתרים הנלווים אליו באופן בלעדי.
במסגרת זכויות היוצרים והקניין הרוחני נכללים בין היתר, עיצובו הגראפי של האתר, מבנה האתר,
מרכיביו הצורניים והמהותיים של האתר, הטקסטים המופיעים בו, וכן קבצים ויישומים מכל סוג ומין שהוא.
חל איסור מוחלט על העתקה, הפצה, הצגה, פרסום או העברה של הנ"ל או חלק מהם,
אלא אם ניתנה לכך הסכמת אתר michaelo.co.il מראש ובכתב.

יצירת קשר

כתובת:  גלגלי הפלדה 16, הרצליה פיתוח

טל': 054-7585703  |  פקס: 09-7683322

דואר אלקטרוני:    info@michaelo.co.il