YouTube
נווטו אלינוצרו קשרצפו בסרטון

עיצוב מטבח מודרני: איך להכניס טאץ' מקורי למטבח שלכם?


ליהנות מכל העולמות: כך תעצבו מטבח מודרני שמצד אחד שומר על קווים נקיים, ומצד שני לא נראה כמו אלפי מטבחים אחרים.


סגנון החיים המודרני משפיע על כל תחומי החיים, ובשנים האחרונות הוא עושה את דרכו גם למטבח. המטבח המודרני מאופיין ברמת דיוק מקסימאלית, בקווים נקיים ובסימטריה מרבית, תוך שילוב פיתוחים חדשניים וחומרים שבהם לא היה נהוג להשתמש בעבר (דוגמת אלומיניום וזכוכית). כל אלה יוצרים מראה נקי, חדשני ויוקרתי, שמתכתב עם הרוח התקופה בה אנו חיים.


למטבח המודרני יש יתרונות רבים ברמה העיצובית והפונקציונלית, אך עיצובו יכול להפוך בקלות למנוכר ובנאלי: רבים מהמטבחים המודרניים נראים אותו הדבר, בשל השימוש בתבניות, בחומרים ובאלמנטים קבועים שחוזרים על עצמם. אם אתם שואלים אותנו, גם מטבח בעל מראה מינימליסטי צריך לשקף את הסיפור האישי שלכם, את הצרכים והעדפות הייחודיות רק לכם.

איך נהנים מכל יתרונות המטבח המודרני – בלי לטשטש את טביעת האצבע הייחודית שלכם?


תכנון המותאם לסיפור האישי שלכם


עיצוב המטבח המודרני לא חייב להיות מבוסס על שטנץ קבוע, שגורם לרבים מהמטבחים המודרניים להיראות פחות או יותר אותו הדבר. מי אמר שהמטבח המודרני צריך להיות כולו בשחור או בלבן? מי קבע שהוא חייב להכיל בדיוק את אותם אלמנטים כמו במטבחים אחרים? במקום להכניס את המטבח שלכם לתבנית קבועה, שלב התכנון הוא המקום להבין מה הסיפור שלכם, מהו אופיו של הבית שלכם – ואיך לתת להם ביטוי ייחודי.


כך למשל ישנם אנשים שמאוד אוהבים את המראה המינימליסטי והמדויק, אבל במקביל לא רוצים לוותר על עיצוב שמשדר חום ורוך. זה בדיוק מה שביקשו בני זוג חמודים, עבורם עיצבנו את המטבח בתמונה הבאה. מטבח שמצד אחד שומר על סימטריה מ-ו-ש-ל-מ-ת (כולל ארונות בעלי רוחב זהה ודלתות הנכנסות לתוך כיס לצורך יצירת משטח עבודה), ומצד שני משרה חום וביטחון באמצעות השימוש בעץ טיק בורמזי. עץ הטיק ידוע בעמידותו הגבוהה ומראהו האצילי, והוא אף משמש לבניית יאכטות. כך זה נראה:המטבח המודרני מאופיין בקווים נקיים ומינימליסטים, אך זה ממש לא אומר שעליו להיום משעמם ובנאלי. נהפוך הוא: אין גבול לאפשרויות העיצוביות במטבח המודרני. לכן אנחנו במטבחי מיכאלו לא מגבילים אתכם בשום פרט ומתכננים את המטבח בכל גודל, צורה וסגנון שתרצו. מבחינתנו, הכל אפשרי! העיצובים שלנו כוללים בין היתר שילוב "תכשיטים" מעץ – יצירות עץ בעבודת יד, משחקי טקסטורות, שילוב חומרים חדשניים ועוד. במטבח הבא השתמשנו בעמוד הבטון כאלמנט עיצובי שסביבו נבנה הבר. לצורך יצירת אווירה חמה שילבנו באי סטריפים שהוכנו בעבודת יד מעץ אלון:

אך לא רק הסיפור שלכם צריך לקבל ביטוי בשלב התכנון, אלא גם הסיפור של הבית שלכם: האם קווי המתאר של הקירות הם יותר ישרים או עגולים? לקווים המדויקים יתאימו יותר אלמנטים מודרניים, בעוד לקווים העגולים יתאימו אלמנטים כפריים. כך או כך, אפשר לשלב במטבח גם אלמנטים מודרניים וגם אלמנטים כפריים בהתאם לאופי – שלכם ושל הבית.


בחירת צבעים וחומרים

מטבע הדברים, בחירת החומרים נגזרת מאופיו של המטבח שלכם: ממטבח הייטקיסטי המבוסס על משטחי נירוסטה – ועד מטבחים מודרניים המשלבים עץ מלא לצורך הכנסת גוונים חמים. ומה בנוגע לצבע? גם מנעד הגוונים נגזר מהסיפור האישי שלכם, ולצורך יצירת המראה הנחשק יש לקחת שני שיקולים חשובים בחשבון:


השיקול הראשון – בחירה נכונה של הצבע:

לבחור צבע באולם התצוגה ורק אחרי ההתקנה לגלות שהוא נראה אחרת בתאורה ובסביבה הביתית? את האכזבה הזו אפשר למנוע: אנחנו ניצור עבורכם דוגמיות צבע בהתאם לצרכים שלכם, אותן תוכלו לקחת הביתה ולבחון את מידת ההתאמה לבית שלכם. גיליתם שהצבע פחות לטעמכם? נכין דוגמיות נוספות, עד שתהיו מרוצים. באופן הזה תמנעו הפתעות לא נעימות ברגע האמת.


השיקול השני – אפקט הגימור:

על מנת לייצר אפקט "מראה" בלי לייצר את תחושת הריצקוד שמאפיינת חלק מהמטבחים המודרניים, אנחנו במטבחי מיכאלו משתמשים בשיטת צביעה ייחודית: צביעה ידנית ע"י אמן צבע, הכוללת עד 8 שכבות צבע. בנוסף, אנחנו עושים שימוש בצבעי פוליאסטר. עיטוף הפוליאסטר מקנה לחומר עמידות גבוהה (פוליאסטר משמש לצביעת חוץ ואף לצביעת רכבים). השימוש בצבע איכותי, במספר רב של שכבות ובצביעה ידנית, יקנו למטבח שלכם מראה וברק ייחודיים במינם.


שילוב אלמנטים חדשניים

המטבח המודרני מאופיין גם בהכנסת חומרים וטכנולוגיות חדשניים שמעצימים את הלוק היוקרתי. כך למשל אפשר לשלב נירוסטה וזכוכית, תאורה מתוחכמת, מעליות שיוצאות מתוך משטחי העבודה ונושאות מכשירי חשמל, מסכים ועוד.
דרך נוספת לשלב אלמנטים חדשניים במטבח, היא לעשות שימוש חדשני בחומרים. כך למשל במטבחי מיכאלו עושים שימוש במשטחי זכוכית בעלי מסגרת אלומיניום מינימאלית, שמעצימה את תחושת היוקרה.

בתמונה: עיצוב מודרני בגוון ברונזה מטאלי ואי בגוון שחור מבריק


דיוק מקסימאלי

לא משנה מהו סגנון המטבח המודרני שתבחרו, למידת הדיוק תהיה ככל הנראה חשיבות מרכזית בו. כפי שכדי להגיע למאפה המושלם צריך להקפיד על הדיוק, כך התוצאה הסופית במטבח המודרני תיקבע במידה רבה ע"י איכות הדיוק.


איך מגיעים לרמת הדיוק הגבוהה ביותר? הדרך הראשונה היא לשמור על סימטריה מושלמת (למשל שהארונות והמגירות יהיו במידות זהות, ויסתיימו באותו הקו), בלי לוותר על הפונקציונאליות והצרכים הייחודיים שלכם. אם לדוגמא חשוב לכם להכניס את מכונת הקפה לתוך אחד ה"כיסים", אנחנו נוודא שמידות הכיס יותאמו אליו תוך שמירה על המראה הסימטרי. כאן נכנסת לתמונה היכולת להבין את הצרכים שלכם, ולתרגם אותם למידות ולפתרונות בתפירה אישית.


הדרך השנייה לשמור על רמת דיוק אופטימאלית, היא לוודא שההתקנה מתבצעת ע"י חברת המטבחים ולא ע"י חברה חיצונית: במקרים רבים גם התכנון המוקפד ביותר על הנייר, עלול להוביל לאכזבה מהתוצאה הסופית בעקבות אי דיוקים שמתרחשים במהלך ההתקנה. אחת הדרכים למזער תקלות מסוג זה היא באמצעות חברת מטבחים שאחראית באופן ישיר על כל תהליך עיצוב המטבח, מהתכנון ועד ההתקנה. מסיבה זו כל ההתקנות במטבחי מיכאלו מתבצעות ע"י אנשי המקצוע שלנו, שמחויבים לשמירה על העיצוב והסטנדרט של מיכאלו. באופן הזה אנחנו יכולים לוודא שהיישום בשטח מתבצע בדיוק לפי התכנון.


רוצים לעצב מטבח מקורי שאין לאף אחד אחר מלבדכם? אנחנו כאן כדי לעצב מטבח מודרני שמספר את הסיפור שלכם ותפור למידותיכם – בכל צורה, סגנון או צבע. אצלנו אין שום הגבלה, ואין מטבח הדומה לרעהו! מזמינם אתכם לקפוץ לעוד ביקור במטבחי מיכאלו, ולחשוב ביחד על המטבח הייחודי שלכם


מחכים לכם עם הקפה:

זכויות יוצרים

אתר michaelo.co.il הינו בעל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר, ובאתרים הנלווים אליו באופן בלעדי.
במסגרת זכויות היוצרים והקניין הרוחני נכללים בין היתר, עיצובו הגראפי של האתר, מבנה האתר,
מרכיביו הצורניים והמהותיים של האתר, הטקסטים המופיעים בו, וכן קבצים ויישומים מכל סוג ומין שהוא.
חל איסור מוחלט על העתקה, הפצה, הצגה, פרסום או העברה של הנ"ל או חלק מהם,
אלא אם ניתנה לכך הסכמת אתר michaelo.co.il מראש ובכתב.

יצירת קשר

כתובת:  גלגלי הפלדה 16, הרצליה פיתוח

טל': 054-7585703  |  פקס: 09-7683322

דואר אלקטרוני:    info@michaelo.co.il