YouTube
נווטו אלינוצרו קשרצפו בסרטון

מטבחי גינה

האם מטבחי גינה הם הטרנד הלוהט לשנת 2015 ?

תחום עיצוב הבית, כך עושה רושם, אינו נח על שמריו אפילו רגע אחד. זהו תחום בו אינספור אופנות, טרנדים ומגמות, שדומה שבכוחם לסחוף רבים באוכלוסיה. הטרנד המשמעותי הבא מכניס לתוכו את אלה שבאמתחתם שטח חיצוני, בסמוך לבית או לעסק, אותו ניתן לנצל באופן מיוחד בכל קנה מידה, וליצור מטבח גינה לכל דבר ועניין. אילו מטבחים אלו? ומדוע רצוי לשקול בחירה בו?

קווים לדמותו של מטבח הגינה

מטבח גינה, ברמה הכללית, הוא מטבח מעוצב אשר ממוקם בשטח החיצוני של מתחם מסוים: יכול להיות זה מטבח הממוקם בחצר בית פרטי או במרפסת גדולה, אך גם ברחבה החיצונית (והירוקה) של בר, מסעדה או כל מוסד אחר. המדובר הוא במטבח לכל דבר ועניין, הכולל משטחי עבודה, שטחי אחסון ומכשירי חשמל, המתאימים כולם כמו כפפה ליד לסוג המאכלים שאמורים להיות מוכנים באותו מטבח. רשימת האפשרויות כאן היא פשוט אינסופית, וכוללת בתוכה, בין השאר, תנור, מקרר, כיור, גריל, בר משקאות או אפילו טאבון.

המעלות של מטבח גינה

מטבח גינה כולל בתוכו, מעצם הגדרתו, מספר לא מבוטל של יתרונות. ראשית, הוא הופך את הגינה, שגם כל נחשבת למקום מבוקש בבתים או במוסדות הכוללים אותה, לאטרקציה לכל דבר ועניין. סוגיה משמעותית אחרת נוגעת להכנת האוכל עצמו, שנעשית בצורה נעימה יותר כשהיא תחת כיפת השמיים. אין כל חשש שמא עשן הצלייה, למשל, יצטבר בתוך הבית, ויפריע לאיכות החיים של כל מי שנמצא בתוכו.

בנוסף על כך, המטבח מקל מאד על קיום ארוחות בגינה – אפשרות אהובה מאד על הישראלים – בכך שהוא מונע גיחות הולכות וחוזרות בין החצר לבין מטבח הבית. הוא מסייע למנוע תרחישים בהם אלה שאחראים על האוכל מוצאים עצמם רחוקים מהאורחים, ומבטיח שתמיד יהיו ביניהם קשר עין ותקשורת יעילה. המטבח החיצוני מאפשר למנוע מצבים של התפשרות וישיבה במטבח, הנוח הרבה פחות לאירוח, פשוט מכיוון שמחוץ לבית אין את התנאים האידיאליים כמו תאורה למטבח או מכשירים חשמליים המשמשים אותנו להכנת האוכל.

מרכיב משמעותי בעיצוב הגינה

בנקודה הזו, יש להתייחס להיבט אחר שצריך להשפיע על תכנון מטבח הגינה, והוא הפן העיצובי שלו. הנחת היסוד היא שהמטבח לא רק עומד בפני עצמו, אלא גם צריך להשתלב באופן הראוי ביותר בחלל המקיף אותו. זו גם הסיבה בגינה עיצוב המטבח מכניס לתמונה אלמנטים אחרים, העומדים בסמוך אליו או מהווים חלק ממנו, ובכלל זה דשא סינטתי, פרגולות, חפצי נוי וכיוצא בזה.

מבחינת חומרי הגלם, הבחירה הטבעית, תרתי משמע, היא לבסס את המטבח על גווניו השונים של העץ, או לחילופין על עיצוב שיש או אבן. אלה משתלבים היטב עם האווירה הפסטורלית שבוודאי צפויה בגינה.


האם מטבחי גינה הם הטרנד הלוהט לשנת 2015 ?
דורג על ידי משה מזרחי
5

  • מטבחי גינה

זכויות יוצרים

אתר michaelo.co.il הינו בעל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר, ובאתרים הנלווים אליו באופן בלעדי.
במסגרת זכויות היוצרים והקניין הרוחני נכללים בין היתר, עיצובו הגראפי של האתר, מבנה האתר,
מרכיביו הצורניים והמהותיים של האתר, הטקסטים המופיעים בו, וכן קבצים ויישומים מכל סוג ומין שהוא.
חל איסור מוחלט על העתקה, הפצה, הצגה, פרסום או העברה של הנ"ל או חלק מהם,
אלא אם ניתנה לכך הסכמת אתר michaelo.co.il מראש ובכתב.

יצירת קשר

כתובת:  גלגלי הפלדה 16, הרצליה פיתוח

טל': 054-7585703  |  פקס: 09-7683322

דואר אלקטרוני:    info@michaelo.co.il