YouTube
נווטו אלינוצרו קשרצפו בסרטון
  • מטבחים / ארונות מטבח - כל החידושים בארונות המטבח

ארונות מטבח - כל החידושים בארונות המטבח

המטבח הוא האזור בו אנו מעבירים חלק ניכר משעות היום, המקום בו אנו שותים את הקפה הראשון, והמקום בו אנו מסיימים את הערב בארוחה משפחתית. במרבית המשפחות משמש המטבח כנקודת מפגש שאינה מול מכשיר טלוויזיה הגונב את הפוקוס, והמקום בו אנו מתקשרים עם בני המשפחה באמת, בזמן הבישול והסעודה. כאשר עורכים שיפוץ כללי לבית, שני החדרים להם נקדיש את מירב תשומת הלב במרבית המקרים הם חדר האמבטיה והמטבח, ובמיוחד ארונות המטבח.

 

החלפת ארונות מטבח - איזה צבע כדאי לבחור?

ארונות מטבח - כל החידושים בארונות המטבחבתים ישנים לרב כוללים ארונות מטבח מהסוג הישן. ארונות עץ מגושמים בעלי דלתות רעועות שחלקן חסרות, או תלושות בחלקן, כתוצאה משימוש רב בהן לאורך שנים רבות. אם אתם מעוניינים להחליף את ארונות המטבח בבית מומלץ להתעדכן בטרנדים האחרים בעיצוב המטבח. נסו לתכנן את הארונות בצורה שיתאימו מבחינת צבע לעיצוב המטבח הכולל, תוך ניסיון לשוות מראה הרמוני עם השיש והריצוף. בשנים האחרונות המגמה השולטת בעיצוב קירות המטבח היא יותר צביעה של הקיר בצבע דומיננטי, כמו אפור כהה, סגול ואפילו בורדו, וחיפוי הקרמיקה שהיה נפוץ יותר בעשור הקודם מתחיל אט אט להעלם. ניתן לבחור בארונות מטבח המוסיפים צבע וחיות וכוללים מוטיבים בצבעים חזקים בהם הקירות צבועים (כמו סגול למשל אם קירות המטבע צבועים בסגול). כמו כן גם האביזרים לארונות המטבח כמו הידיות השונות יכולות להיות צבועות בצבע דומיננטי חזק בעוד הארונות צבועים בצבע סולידי, כמו שחור לבן או אפור.

 

חידוש ארונות מטבח ישנים

לעיתים קרובות אין צורך בהחלפת כל ארונות המטבח. הארונות הנמצאים מתחת לכיור והשיש לפעמים שורדים את השנים במצב טוב יותר מאחרים, וכל שצריך להחליף הוא רק שורת הארונות התלויים על הקיר מעל השיש, או מעל לתנור. בחירה נכונה של עיצוב דומה לארונות הקיימים, או לחילופין שימוש בסגנון דומה, אך שבירת הצבע עם אלמנט מעניין כמו פסי כסף, דלתות זכוכית יוקרתיות או אפילו יצירת חללים פתוחים בהם ניתן להציב כלי מטבח חדשים בצבעים שונים, יכולים לשדרג את מראה המטבח פלאים מבלי לגרום להוצאה כספית מיותרת.

 

ארונות מטבח מחירים

ניתן למצוא ארונות מטבח כמעט בכל רמת מחירים. החלפת ארונות מטבח אינה צריכה לגמור את כל תקציב השיפוץ וניתן למצוא ארונות מטבח במחירים שמתחילים מאלף שקלים ומעלה, או אם מדובר בעיצוב בית יוקרתי ללא תקרת תקציב ניתן לשפץ את ארונות המטבח גם בעשרים אלף שקלים. מרבית החנויות המציעות ארונות מטבח יכולים לבנות ארונות בהתאמה אישית לכל גודל מטבח או תקציב. ניתן להשתמש במגוון רחב של חומרים ולשלב ארונות מעץ עם שיש מאבן טבעית, גרניט פורצלן או שיש אבן קיסר, ולשוות למטבח מראה יוקרתי גם בהוצאה נמוכה יחסית. אם מדובר בדירה המיועדת להשכרה ניתן להשתמש בציפוי פורמייקה בחיר נמוך שקל לתחזק או להחליף בעתיד אם צריך מבלי לחרוג מתקרת תקציב מוגבלת.  

 

כשהסלון והמטבח נפגשים

המגמה שהחלה בעשור האחרון של פתיחת חלל המטבח לסלון, במקום חדר סגור מוקף קירות ממשיכה, ויותר ויותר דירות מעוצבות כך שהמטבח נראה למעשה כחלק מהסלון. כאשר המטבח הוא חלק מהסלון, הוא נראה לעין לכל אורח ולכן שווה להשקיע קצת יותר בעיצובו. תוספת האי היוקרתי במרכז המטבח תופסת תאוצה, יחד עם הרחבת השטחים המיועדים להכנת האוכל. ניתן להשתמש באי במטבח עליו מותקן שיש גרניט יוקרתי הזהה לשיש לציידי הקירות, ולשלב ארונות מטבח גם באי זה. כך נוצר שטח אחסון נוסף, ובאמצעות מספר כסאות באר גבוהים ניתן להפוך את האי מאזור נוסף להכנת הארוחה, לשולחן סעודה או לשולחן עליו ניתן להגיש קפה בבוקר וקוקטיילים בערב. לסיכום ארונות המטבח הם חלק דומיננטי בעיצוב מחדש של המטבח כולו, ומומלץ לבקר במספר אולמות תצוגה על מנת להכיר היטב את ההיצע בשוק בתחום ולבחור את הסגנון המתאים ביותר לעיצוב הבית. 


ארונות מטבח - כל החידושים בארונות המטבח
דורג על ידי מיטל שחר
5


זכויות יוצרים

אתר michaelo.co.il הינו בעל זכויות היוצרים והקניין הרוחני באתר, ובאתרים הנלווים אליו באופן בלעדי.
במסגרת זכויות היוצרים והקניין הרוחני נכללים בין היתר, עיצובו הגראפי של האתר, מבנה האתר,
מרכיביו הצורניים והמהותיים של האתר, הטקסטים המופיעים בו, וכן קבצים ויישומים מכל סוג ומין שהוא.
חל איסור מוחלט על העתקה, הפצה, הצגה, פרסום או העברה של הנ"ל או חלק מהם,
אלא אם ניתנה לכך הסכמת אתר michaelo.co.il מראש ובכתב.

יצירת קשר

כתובת:  גלגלי הפלדה 16, הרצליה פיתוח

טל': 054-7585703  |  פקס: 09-7683322

דואר אלקטרוני:    info@michaelo.co.il